Co jakiś czas kontaktują się ze mną osoby, które chciałyby się uczyć angielskiego przez Skype, ale nie wiedzą jak takie zajęcia wyglądają. I właściwie z góry zakładają, że to nie dla nich. Jednak po zajęciach próbnych 90% z nich zmienia zdanie.

Jak to działa? Jak wyglądają konwersacje przez Skype?

Od strony technicznej potrzebna jest aplikacja Skype zainstalowana na komputerze, laptopie, tablecie, w telefonie. Podczas zajęć możecie skorzystać z zestawu słuchawkowego. Ja korzystam i zdecydowanie polecam – mogę skoncentrować się na tym, co mówi mój rozmówca, nie rozpraszają mnie dźwięki, na przykład zza okna. Swojego rozmówcę widzę oczywiście na monitorze dzięki kamerze. A czat Skype pełni rolę “tablicy”- tam zapisujemy słownictwo i wyrażenia gramatyczne. Właściwe to jak zajęcia face-to-face, ale bez wychodzenia z domu:)

Zwykle przesyłam materiały z wyprzedzeniem przed zajęciami (kilka dni wcześniej) – można się wtedy przygotować pod kątem leksykalnym lub zastanowić jak podejść do tematu. Czasami jest to zestaw pytań, czasami link do artykułu z BBC lub innego źródła, a czasami link do słuchania (Ted Talks, BBC reel, czasami wypatrzę coś interesującego na YouTube- w zależności od preferencji). Jeśli potrzeba “powalczyć” z gramatyką i słownictwem- przesyłam odpowiednie materiały.

Czy jest się czego bać? Sądzę, że nie. Ale jeśli nadal macie wątpliwości co do konwersacji przez Skype, to sprawdźcie sami jak to działa podczas zajęć próbnych.

Zdjęcie główne: www.pexels.com