Podczas mojej 10-letniej pracy w gimnazjum współpracowałam głównie z grupami niezaawansowanymi. Praca ta była dla mnie zwykle wyzwaniem: jak rozwijać (często skromne) umiejętności i wiedzę uczniów, a zarazem przygotować ich do egzaminu w najbardziej efektywny sposób. Czyli zwiększyć wiedzę i umiejętności i “włożyć” je w ramki zadań egzaminacyjnych.

Pracując z uczniami przygotowującymi się do egzaminów z angielskiego (gimnazjalnego, ósmoklasisty i maturalnego) zauważyłam, że niektórzy bardzo dobrzy uczniowie osiągają słabe (lub przynajmniej niezadowalające) wyniki na egzaminach próbnych.
Ćwiczenia z przykładowymi zadaniami danego egzaminu, nauka technik ich rozwiązywania zwykle pomagały osiągnąć oczekiwane rezultaty uczniom mniej lub bardziej zaawansowanym. Nie należy zapominać o powtórce leksykalno-gramatycznej.

Do ferii zimowych pozostało jeszcze sporo czasu (w Wielkopolsce trwają od 27 stycznia do 9 lutego), ale warto już pomyśleć o Treningu do Matury lub Treningu do Egzaminu Ósmoklasisty. Jeśli zdajesz jeden z tych egzaminów i szukasz efektywnej (i intensywnej) powtórki – skorzystaj z opcji Treningu. 12 godzin zajęć w czasie ferii, dużo ćwiczeń, powtórek i podpowiedzi egzaminatora OKE (czyli moich:)). Ilość wolnych terminów jest ograniczona. Uczestnicy poprzednich edycji mówią, że warto. Historię jednej z uczestniczek znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia na zajęciach!

Zdjęcie glówne pexels.com.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *