Do egzaminu maturalnego pozostały cztery miesiące. Jeśli szukacie przydatnych linków, to przeczytajcie ten wpis.

Jeżeli zdajecie egzamin w tzw. nowej formule (obowiązuje od 2015 roku), to stosowny informator, w którym zamieszczono przykładowe zadania (z rozwiązaniami i kryteriami oceniania) znajdziecie pod tym linkiem.

Arkusze egzaminacyjne począwszy od 2015 roku są tu. Obok arkusza znajdziecie transkrypcję do nagrań oraz kryteria oceniania.

Jeżeli rozwiązaliście już wszystkie arkusze z poprzednich lat, ale nadal chcecie ćwiczyć przed egzaminem majowym tu znajdziecie próbny egzamin (arkusz, rozwiązania i schematy punktowania, a także transkrypcję do nagrań oraz plik dźwiękowy (!), co znacząco ułatwi wam rozwiązanie całego arkusza).

Możecie też zajrzeć do prezentacji dotyczącej ustnej części egzaminu (ta formuła obowiązuje już od 2012). Prezentacja jest pod tym linkiem. Prezentacja dotyczy egzaminu w tzw. nowej i starej formule. Taka formuła egzaminu ustnego obowiązuje od 2012 roku.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała zbiory zadań (z rozwiązaniami i plikami dźwiękowymi) Są one do pobrania na stronie CKE tutaj.

Dla zdających egzamin w tzw. starej formule informator znajduje się tu. Informator zawiera opis egzaminu i przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami.

Arkusze, a jest ich sporo, możecie zobaczyć pod tym linkiem. Przy danym arkuszu umieszczono również zasady oceniania.

Mam nadzieję, że wasze przygotowania przebiegają zgodnie z założonym przez was harmonogramem i naprawdę świetnie wam idzie!
Jeśli chcielibyście „rozgadać” się przed ustną częścią egzaminu, to zapraszam. Przez Skype lub stacjonarnie.

Zdjęcie główne pixabay.com

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *