Prawdopodobnie większość z was zna Agatę Christie (choćby ze słyszenia:)). Jeśli lubicie kryminały i inne powieści tej autorki, to myślę, że warto sięgnąć po jej “Autobiografię”.

Siadłszy pewnego dnia do pisania kolejnej powieści kryminalnej, autorka zaczęła spisywać swoje dzieje. “Autobiografia” powstawała przez 15 lat i jak głosi okładka anglojęzycznego wydania: “to najlepsza rzecz, jaką Christie kiedykolwiek napisała” (za: Wydawnictwo Dolnośląskie). Czy to prawda? Będziecie musieli przekonać się sami.

W “Autobiografii” autorka opisała swoje dzieciństwo, lata młodzieńcze, pracę w szpitalu podczas obu wojen światowych, swoje małżeństwa i podróże. A to tylko kilka przykładów:)

Czytając “Autobiografię” dowiecie się jak Agata Christie stworzyła Hercule Poirot’a i czyje cechy ma panna Marple. Pisarka opowiedziała także o swoich inspiracjach – o tym jak tworzyła swoich bohaterów. Zdradziła także, jak to się stało, że napisała swoją pierwszą powieść. Oraz dlaczego powieść kryminalna lub detektywistyczna powinna liczyć…80 stron.

Na pewno warto:)

Zdjęcie główne: ha11ok z Pixabay.